Plavecký klub Lovosice
info@pklo.cz
Plavecký klub Lovosice
info@pklo.cz

Vážení návštěvníci a sportovní přátelé,

dovolte, abychom Vám touto cestou představili Plavecký klub Lovosice a ve stručnosti Vás s ním seznámili blíže.

Plavecký klub se zabývá výukou plavání dětí od roku 1970, kdy vznikl ještě pod hlavičkou TJ SCHZ Lovosice. V současné době klub působí pod záštitou ASK města Lovosice. Po dobu své existence klub vychoval z úplných neplavců mnoho dobrých závodníků, kteří se stále zúčastňují soutěží v České republice.

Děti jsou napříč klubem rozděleny podle výkonnostních a věkových kategorií. Plavecký klub Lovosice se věnuje plavcům od 5 let a starším.

Plaváčci (děti 5 - 8 let a starší)

Takto nazýváme všechny plavce, kteří navštěvují hodiny v pondělí a pátek od 17 do 18 hodin nebo ve středu od 17 do 18 hodin (starší).

Děti zde plavou na šířku bazénu, nikoliv na délku. Trénink je rozdělen do několika skupin, podle dovedností jednotlivých plaváčků. Začínají s doprodem trenérů přímo ve vodě a postupně se zdokonalý natolik, že již trenér pouze dohlíží na plavce ze břehu.U plavců je kladen důraz na výuku stylů kraul a znak.

Každé pololetí se plavec zúčastní plavecké vytrvalostní zkoušky, kdy si můžou plavci mezi sebou porovnat své výkony a jsou ohodnoceni "Mokrým vysvědčením". Pro ty zdatnější může být odměnou také pozvánka na klubové závody: Vánoční a Prázdninová cena.

Základní plavání

Základní plavání je vyučováno v pondělí a pátek od 18 do 19 hodin.

Celý koncept základního plavání je převážně založen na zdokonalení všech plaveckých stylů, správném držení těla a také na práci s dechem. Trenéři se více zaměřují na jejich rychlost a vytrvalost.

Velká část plavců z řad základního plavání se také pravidelně účastní krajských plaveckých závodů v jiných městech.

Zdokonalovací a závodní plavání

Zdokonalovací a závodní plavání se trénuje v pondělí, středu pátek od 19 do 20:30.

Styl plavců je vypilován k dokonalosti. Plavci jsou intenzivně trénováni pro rychlost a vytrvalost. Stejně jako tomu je u základního plavání, tak i plavci zdokonalovacího a závodního plavání se účastní plaveckých závodů.

Kondiční plavání

Kondiční plavání je vyučováno ve středu a to od 17 do 18 hodin.

Plavání je určeno pro všechny, bez ohledu na věk, tělesné proporce či zdravotní omezení.

Více o Kondičním plavání na tomto odkazu.