Plavecký klub Lovosice
603 966 858
vaclavvobornik@seznam.cz
603 966 858
vaclavvobornik@seznam.cz

Vážení návštěvníci a sportovní přátelé,

letos proběhl již 3.ročník plaveckého soustředění pod vedením týmu Marka Helise. Tradičně naše soustředění probíhalo na území Holan, a to konkrétně v areálu AERO Holany. Soustředění obsahovalo nejen mokrou, ale také suchou přípravu. Téměř každý den nás čekala v 7:30 ranní rozcvička v místním bazénu. Ne každému se vždy chtělo, ale všechno je nakonec lepší než ranní běh s Markétou. Vodu jsme si řádně užili. Při ranní rozcvičce, dopoledním svlažení po kruhovém cvičení a také při večerním tréninku s občasným vodním polem. Jednou jsme dokonce šli plavat i o půlnoci. Pohled dětí při buzení byl až hororový a nebyli jsme si jisti, zda jako trenéři nebudeme početně v nevýhodě. S útěchou ve formě pozdějšího vstávání vzali však půlnoční trénink dobře.

Soustředění, ale nebylo jen o plavání a běhání.

Bylo také o spoustě týmových hrách. Jednotlivci byli po celé soustředění rozděleni do 4 týmů a účastnili se různých her. Ať už přehazované s gymnastickým balónem, pantomimy, AZ-Kvízu, nebo tradičního Brännballu. Toho jsme si užili nejvíc. V areálu s našimi plavci měli také soustředění fotbalisti z Fk Slovan Chabařovice. Dali jsme se s nima do řeči a domluvili společný zápas v Brännballu. Naši zdatní hráči se nenechali nijak ohrozit ani rozhodit a odnesli si ze zápasu výhru. Poté následovala odveta a výhru jsme ještě jednou zopakovali. Týmový duch našeho oddílu se dal krájet, ale nutno dodat, že na druhé straně tomu nebylo jinak.

Bylo to skvělé!

Soustředění již třetím rokem dopadlo skvěle. Tento rok byl významný hlavně tím, že nám byl více zpřístupněn bazén, ale to nejdůležitější bylo, že jsme do něj měli i vlastní klubové plavky! Plavci fungovali jako skvělý tým a slyšet o tom, že je poslední den soustředění, vůbec nechtěli.

"Soustředění probíhalo podle představ. Troufám si říct, že lépe než si dokážu představit. Děti dělaly přesně to co měly. Kolektiv byl skvělý a takové zábavy jsem si dlouho neužil. Chci poděkovat dětem a celému mému týmu Lence, Elišce, Markétě a Andree za skvělou spolupráci při vytváření dalšího skvělého zážitku v podobě plaveckého soustředění. Věřím, že jsme si ho všichni velmi užili a budu se těšit příští rok."

vedoucí soustředění Marek Helis

Budeme se těšit na tento rok!

Veškeré fotografie ze soustředění najdete zde.