Plavecký klub Lovosice
603 966 858
info@pklo.cz
603 966 858
info@pklo.cz

Vážení návštěvníci a sportovní přátelé,

letos proběhl již 5. ročník plaveckého soustředění pod vedením týmu Marka Helise. I letos jsme dali na ověřenou lokalitu, a to na kemp AERO Holany. Počasí nám letos přálo lépe, než tomu bylo vloni, a tak naše plavecké tréninky (3x denně) vládly programu našeho letošního soustředění. Rána nebyla nejteplejší, ale po rychlém zahřátí se tréninky daly zvládnout. Letos jsme přišli s novým konceptem samostatnosti dětí, konkrétně těch starších. Jako každý rok byly děti rozděleny do týmů, které měly svého vedoucího. Krom vedení svého týmu v různých hrách, ať už štafet, přehazované, vodní bitvě atp., museli tito jedinci také vést jeden trénink, ať už plavecký anebo fyzickou přípravu. Vyzkoušeli si tak, jaké to je být trenéry plaveckého tréninku a s některými z nich nyní zkoušíme jejich nasazení v trénování menších dětí.

Celodenní výlet, bränball, přehazka a další...

Krom toho, že jsme během soustředění trénovali plavecké styly a doháněli fyzickou kondici, kterou většina z nás během prázdnin ztratila, tak jsme také hráli různé hry. Náš program tak byl velmi nabitý a za celé soustředění jsme neměli ani chvilku na vydechnutí. I letošní rok jsme věnovali hraní bränballu, přehazované s velkým míčem, vodní bitvě, ocáskované a spoustě dalších her. Děti tak musely po dobu celého soustředění fungovat jako jeden tým, což je naším hlavním cílem celého soustředění. Letos nás také čekal celodenní výlet. Nejdříve cesta do Zahrádek na vlak a následně 3 neúnavné hodiny sjíždění tobogánů a válení se ve vířivce. Celodenní výlet pro nás byl spíše odpočinkem od neustáleho cvičení a „remcání” našich vedoucích soustředění.

Bylo to skvělé!

Soustředění již pátým rokem dopadlo báječně. Tento rok jsme do našeho šatníku přidali další kus oblečení značky PKLO - župany, které nás hřály po celou dobu našeho soustředění. I tento rok jsme slyšeli námitky, že soustředění je „JEN” týdenní.

"Již pátý rok soustředění pod taktovkou mého skvělého týmu. Nemůžu uvěřit, že to děláme už pět let. Práce s dětmi byla opět skvělá a i přes strach, že jsme obměnili půlku seznamu účastníku, tak soustředění fungovalo, jak mělo. Děti se velmi rychle adaptovaly. Jako každý rok panovala mezi dětmi skvělá atmosféra. Našim cílem vždy bylo vybudovat tým, který si bude navzájem pomáhat a bude tvořit celé soustředění. Ve vedení tak nejsme jen my, ale i samotné děti. Těší mě, kam se toto soustředění vyvíjí a jsem rád, že mohu být jeho součástí. Chtěl bych také poděkovat Lence, Elišce a Markétě, které jako každý rok byly nedílnou součástí mého týmu a nedokážu si představit, že bych tu bez nich mohl být."

vedoucí soustředění Marek Helis

Během soustředění jsme také pořídili pár záznamů na kameru. Jedná se o nový formát, který jsme na našem soustředění ještě nezkoušeli, ale rádi bychom Vám, rodičům, aspoň trošku nastínili naši skvělou atmosféru na našem plaveckém soustředění.

Přejeme příjemnou zábavu!

Budeme se těšit na tento rok!

Veškeré fotografie ze soustředění najdete zde.