Plavecký klub Lovosice
info@pklo.cz
Plavecký klub Lovosice
info@pklo.cz

Vážení návštěvníci a sportovní přátelé,

letos proběhl již 6. ročník plaveckého soustředění. Letošní ročník byl speciální tím, že proběhla velká obměna plavců a náš kolektiv doplnili mladší jedinci. Zpočátku to vypadalo, že mladí plavci nebudou stíhat ty starší, ale nenechali se zastrašit a vytvořili těm starším silnou konkurenci. Starší se zase starali o ty mladší a obecně na celém soustředění panovala skvělá rodinná atmosféra. Plavci se stejně jako každý rok fyzicky připravovali na nadcházející sezónu ve formě posilování a plavání. Plavce také během soustředění čekalo několik týmových her, které ještě více stmelily tento skvělý kolektiv.

„Myslím si, že děti zažily týden plný radosti. Samotného mě mile překvapilo, jak si různé věkové kategorie mezi sebou sedly a vytvořily skvělý tým po celou dobu soustředění. Starší nám hodně pomáhali s těmi menšími. Trošku jsem měl strach z rozdílného nasazení mladších, ale mnohokrát ani ti starší nestíhali tempo, jaké někteří jedinci nasadili. Mám radost, že můžu být tohoto součástí. Celý náš tým vedoucích.”

vedoucí soustředění Marek Helis

Plavání, posilování, bränball a další..

O tom bylo celé naše soustředění. Nejen, že jsme se připravovali na sezónu plaveckým i suchým tréninkem, ale měli jsme i několik dalších aktivit, které nás také držely v pohybovém režimu. Žádným překvapením pro nás rozhodně není bränball, který si nové děti velice rychle osvojily a místy i převyšovaly ty, kteří ho hrají několikátým rokem. Přehazovaná s velkým míčem už pro nás také není cizí, nebo aspoň pro některé z nás. Pro ty menší z nás to byla celkem výzva, neboť míč byl skoro stejných rozměrů jako oni sami. Nechyběla také návštěva plaveckého bazénu v České Lípě, kde plavci měli možnost regenerace ve formě vířivky, trysek a dalších. Popravdě to většina strávila na tobogánech, takže se o regeneraci moc nejednalo. Dále nás čekalo také mnoho vědomostních a kreativních her, při kterých si děti odpočinuly od fyzické námahy a zapojili jen svoji hlavu.

Za celý tým vedoucích bychom chtěli dětem poděkovat za jejich nadšení a zapálení do všech aktivit, které jsme si pro ně připravili a budeme se těšit příští rok. (Marek, Lenka, Andrea, Danda, Vanda a Eliška)

Budeme se těšit na tento rok!

Veškeré fotografie ze soustředění najdete zde.